
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 500 kHz |
| Max Power Dissipation | 780 mW |
| Max Supply Voltage | 16 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Power Dissipation | 780 mW |
| Number of Channels | 1 |
| High Level Output Current | -1 mA |
| Low Level Output Current | 3.2 mA |
| Nominal Supply Current | 80 µA |
| Number of Timers/Counters | 1 |
| Type | Standard |
| Operating Supply Current | 180 µA |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
